3 Kroky při stahování do nového ale menšího domu

Mohli byste se ocitnout v situaci, kdy byste se museli přestěhovat do menšího domu. Co můžete udělat, abyste zachránili své hezké vzpomínky ze starého místa a přesto neudělali nepořádek v novém domově?Na druhou stranu je to vaše nová příležitost pohnout se a osvěžit si mysl a začít nový život.

Na druhou stranu je to vaše nová příležitost pohnout se a osvěžit si mysl a začít nový život. Pokud se zbavíte haraburdí, které opravdu nepotřebujete, můžete svůj nový domov zaplnit věcmi, které jsou pro vás opravdu důležité, takže se na novém místě budete cítit útulněji.

Dám vám několik tipů, abyste neobětovali své milované věci a stále měl věci pod kontrolou.

1. Uspořádejte své věci

Jste si jisti, že všechny tyto věci využijete? Věci jako staré oblečení, které vám připomínají opravdu starou vzpomínku? Můžete si to vlastně obléct? Ne? Takže to vůbec nebudete používat. Jsem si jistý, že se toho můžete zbavit. A co staré hrnce, hrnky, talíře? Pokud je nyní nepoužíváte, můžete je také odstranit. Používejte jednoduché pravidlo, které vám pomůže odstranit staré zbytečné věci.

Řešením je že se budete řídit jednoduchým pravidlem, ale přísným pravidlem ano / ne. Žádná možná nejsou povolena. Takže na konci budete mít věci s hromadou ANO chci si to nechat Ne nepotřebuji to.

Nyní se musíte pouze rozhodnout, co udělat se svou NE hromadou, kterou jste vytřídili jako nepotřebnou. I když tyto věci mohou mít pro Vás stále význam tak je můžete darovat dobrému kamarádovi nebo blízké rodině. A všechny dobré věci jako nábytek, oblečení a mnoho dalších věcí můžete vyzkoušet předat na bazaru a vydělat alespoň nějaké peníze do nového začátku. Pokud chcete pomoci slabší komunitě tak můžete navštívit nějakou organizaci v okolí, která je odkázaná na dary. Vše, co už nemá použití a je poškozeno vyhoďte.

2. Vytvořte plán

Udělejte si čas a jděte navštívit nový domov, abyste přesně pochopili, co se na toto nové místo vejde. K tomu použijte metr aby jste měl přesná měření v kapse. Toto vám moc pomůže a zjistíte tak jakékoli nesrovnalosti ve vašem plánu stěhování. Je dobré to nepodceňovat, protože pak se ocitnete na novém místě bez místa pro starý nábytek, ale už vaše věci a nábytek už budou přesunuty do nového domova. Je dobré to dělat krok za krokem. Takže změřte každý pokoj a rozhodněte se jeden pokoj za druhým, co si ve skutečnosti ponecháte ze starého nábytku a co ne. Použijte stejné jednoduché pravidlo, jak jsem již zmínil. ( ANO / NE ). Žádné možná. Pokud nebudete spěchat, budete mít dostatek času na promyslení vašeho plánu a to bez stresu a na nic nezapomenete.

3. Uchování vzpomínek

Pokud jste fanouškem mnoha fotografií, mám pro vás pomoc. Digitalizujte své fotografie a ponechejte v rámečku pro svůj nový domov pouze ty oblíbené. Tímto způsobem také ušetříte spoustu místa, protože budete mít vše bezpečně uloženo v ONLINE úložišti kde se fotky nikdy nestratí a plus budete mít k nim přístup i když nebudete právě doma. Nebo taky můžete použít vlastní místo a úložiště ve vašem počítači. Digitalizujte fotografie, abyste ušetřili místo, a snadno je sdílejte s rodinou.

Pokud byste si chtěli ponechat některé z drahocenných věcí tak je nemusíte zcela ztratit pokud je darujete svým vnoučatům, dětem. Budou se těšit z tohoto pěkného daru od vás. Není snadné se zbavit svých oblíbených minulých věcí, ale na druhou stranu si je udržíte v paměti. Ale když se stěhujete do menšího domu, je efektivní mít s sebou jen nezbytné věci. Nebojte se, protože si svůj nový domov budete užívat a budete stále obklopeni pocitem domova. Vaše nová životní etapa začíná užívejte si nového domova a klidu.


Autor: Efektivní makléř Juraj Habiger

Sdílejte se svými přáteli:

NEZÁVAZNÁ KONZULTACE ZDARMA

  Provozovatel

  Juraj Habiger

  Kaštanová 1169, 665 01, Rosice

  IČO: 08931771

  E-BOOK

  Získejte ode mne e-book zcela zdarma

   

   

  To, co radím vám,

  bych poradil i vlastní rodině!