Investice do nemovitostí, díl první

Napadlo vás někdy investovat do nemovitostí? Ve 2 částech mého článku vám popíšu, jak řešit skutečný nákup, správu a investice do nemovitostí.

Investice do nemovitostí

Napadlo vás někdy investovat do nemovitostí?

Ve 2 částech mého článku vám popíšu, jak řešit skutečný nákup, správu a investice do nemovitostí.


První část:

Jelikož pracuji jako realitní agent, věřím v investice do realit, které vám mohou přinést pasivní příjem. Ale pojďme se pobavit o pronajímání nemovitosti a jaké výhody toto investovaní má. Pro vaše možné překvapení mám osobní zkušenosti z druhé strany. A to proto, že jsem byl sám nájemce více bytů a domů během mého života a studia v Anglii. Pamatuji si, že majitel vymaloval a vyčistil pokoj, zkontroloval veškeré potřebné vybavení a nechal mě v mém novém domově. Takže jsem vlastně zažil tento druh investice z druhé strany.

Když se ale přenesu na stranu pronajímatele, který má na starosti investování do nemovitostí tak to opravdu není pro každého. Musíte mít na paměti, že tento druh investování není tak snadný, jak to zní, ale může vám na druhou stranu přinést pasivní příjem. Rád bych vám představil 9 tipů, které vám pomohou stát se úspěšným vlastníkem pronajímané nemovitosti.

1. Nejprve musíte správně spočítat, zda je pro vás vaše nová možná investice skutečným řešením nebo ne.

Pokud při hledání nemovitosti k investici vezmete v úvahu všechny potřebné údaje, nikoli emoce. S ohledem na to se usilujete o pozitivní peněžní a pravidelní přísun na váš bankovní účet. Musíte vzít v úvahu všechny měsíční výdaje na nemovitost a také to, kolik byste vlastně mohli získat průměrným měsíčním nájemným, pokud ho porovnáte se skutečným nájemním trhem. To by vám mělo dát transparentní rozhodnutí, než koupíte jakoukoli nemovitost za účelem investice. Vaším cílem by mělo být, aby vaše platba za nájemné překročila vaše měsíční platby za dům spolu s rozpočtem na opravy.

2. Hledání správného pronájmu

Pokud začnete hledat svůj pronájem nemovitosti, měli byste hledat místo, které je již na trhu nemovitostí žádoucí. Toto umístění vám může v budoucnu pomoci, když budete ochotni tuto nemovitost prodat, cena bude mnohem vyšší než v minulosti. Pokud si nemůžete dovolit tak drahou nemovitost, hledejte levnější variantu, která by mohla mít další skvělé vlastnosti, které vaši nájemci ocení. I tato investiční nemovitost vám v dlouhodobém horizontu přinese pěkný příjem. Nezapomeňte zvážit výhody a nevýhody různých sazeb daně z nemovitosti a dalších potenciálních výdajů. Poloha této nemovitosti by se měla nacházet ve vaší blízkosti, musíte mít na paměti, že v případě opravy se budete muset čas od času dostat do nemovitosti rychle.

3. Údržba

Jak můžete spravovat údržbu své investice? Bude dobré, pokud jste údržbář, že k opravě drobných oprav použijete vlastní sílu, abyste zabránili dalším nákladům na externí pracovníky, kteří za vás problém vyřeší. Je ale zřejmé, že některé opravy je lepší předat správnému zkušenému instalatérovi, staviteli atd.

4. Pronájem rodinných domů versus pronájem bytů

Pokud jde o pronájem domů tak pozor na zvýšené náklady jako oprava střechy, vodovodního potrubí, elektriky, která může být zastaralá a další možné náklady. Ale pokud vám koupě domu může přinést skvělý pasivní příjem tak není proč váhat. U bytu se nemusíte starat o tolik věcí a tím pádem i náklady na opravy jsou zanedbatelné oproti nákladům na opravy u domu. Ale i dům má své výhody. Můžete v něm vytvořit více jednotlivých sekcí a rozdělit dům například na dvě obytné části, které pak můžete separátně pronajímat. 

5. Při renovaci je nutné udržovat nízké výdaje.

Pokud investujete pár tisíc do malování domu, úklidu kuchyně, možná výměny několika věcí v celém objektu, bude více než možné získat nájemce co nejdříve. Všechny tyto výdaje vám budou spláceny měsíčním nájemným.


Konec prvního dílu.

Autor: Efektívní makléř Juraj Habiger

Sdílejte se svými přáteli:

NEZÁVAZNÁ KONZULTACE ZDARMA

  Provozovatel

  Juraj Habiger

  Kaštanová 1169, 665 01, Rosice

  IČO: 08931771

  E-BOOK

  Získejte ode mne e-book zcela zdarma

   

   

  To, co radím vám,

  bych poradil i vlastní rodině!