Investice do nemovitostí, díl druhý

Investice do nemovitostí a jak nato.Věřím, že mých prvních 5 bodů z první části mého článku byli pro vás opravdu užitečné, pokud jde o investici do nemovitosti.

Investice do nemovitostí, díl druhý

7. Určité podmínky pronájmu

Zvažte prosím časové podmínky a podmínky pronájmu. Obvykle je nájem stanoven na rok a obnovení bude provedeno s ohledem na to, jak se nájemci chovali k vaší nemovitosti za minulý rok. Musíte vytvořit standardní proces, jak si tuto nemovitost pronajmout a jak dodržovat podmínky pronájmu. Než si vyberete své nájemce, proveďte všechny potřebné kontroly nájemce jako u exekutorského úřadu a pod. Existuje několik webových stránek, kde můžete tyto nájemce zkontrolovat ohledně jejich bonity a schopnosti platit měsíční platby za nájem vždy včas.

8. Skutečné ceny

Musíte zvážit, kde je správná cenová rovnováha samotného nájemného. Pokud jde o ceny, neměli byste žádat o příliš vysokou cenu a na druhé straně nevybírat za pronájem velmi nízkou cenu.

9. Vaše vztahy s nájemci

Na prvním setkání vysvětlíte svým novým nájemcům, jaká jsou vaše očekávání ohledně udržování domu, bytu v dobrém technickém stavu. Taky musíte nájemcům vysvětlit, že o všechno bude postaráno, pokud vám nahlásí jakýkoli problém a že vy to hned vyřešíte. Veškeré závazky nájemců by měli být uvedeny i ve smlouvě. Jinak neexistuje žádná možnost vymáhat po nich něco právní cestou. Smlouvu byste mohli použít, pokud by nájemci porušili některá ze smluvních pravidel. Je dobré vysvětlit nájemcům, že tato vaše investice vám splácí hypotéku a je to vaše skutečné živobytí a že máte účty, které musíte platit.

Věřím tomu, že vám moje dva články pomohly podívat se na investici do nemovitosti troška v detailnějším přehledu a že vám to pomůže se rozhodnout správně při výběru vaší investice.

Pokud byste měli nějaký dotaz neváhejte mě kontaktovat. Rád vám s vaší první investicí pomohu abyste neprodělali náhodou i vaše kalhoty. 😀


Konec druhého dílu.

Autor: Efektívní makléř Juraj Habiger

Sdílejte se svými přáteli:

NEZÁVAZNÁ KONZULTACE ZDARMA

  Provozovatel

  Juraj Habiger

  Kaštanová 1169, 665 01, Rosice

  IČO: 08931771

  E-BOOK

  Získejte ode mne e-book zcela zdarma

   

   

  To, co radím vám,

  bych poradil i vlastní rodině!