Kdy je ideální prodat dům, ve kterém měsíci v roce?

Napadlo vás někdy, že určitý měsíc v roce může být příznivější k prodeji vaší nemovitosti jako jiný měsíc v tom samém roce? Je to skutečně tak. Podle průzkumu trhu nejlepším měsícem na prodej domu je květen.

Takže pokud jste uvažovali o prodeji svého domu v Květnu tak podle nejnovější analýzy je toto skutečně správná doba a proto by jste vaše rozhodnutí o prodeji měl udělat právě teď.

Nová analýza za roky 2011–2020 totiž zjišťuje, že nejvyšší prodejní ceny bytů a domovů rostou koncem jara nebo začátkem léta. To znamená, že nejlepší měsíce na prodej vaší nemovitosti jsou skutečně Květen nebo Červen. Každý prodejce nemovitosti tak může vytěžit v těchto měsících co nejvíce z prodeje a získat tak nemalé finance do plusu pro svou vlastní potřebu. Květen se tak vlastně stává nejlepším měsícem na prodej, kdy můžete zinkasovat z prodeje nemovitosti nejvíce financí. Prohlédněte si procenta prodeje za jednotlivé nejlepší prodejní měsíce roku.

Květen (13,4%), červen (11,7%), červenec (11,2%), duben (9,2%) a srpen (8,9%).

Je samozřejmě jen na Vás jak se rozhodnete, ale analýza trhu vám ukazuje správný směr jakým byste se měl jako prodejce nemovitosti ubírat.

——————————————————————————


Autor: Efektivní makléř Juraj Habiger

Sdílejte se svými přáteli:

NEZÁVAZNÁ KONZULTACE ZDARMA

  Provozovatel

  Juraj Habiger

  Kaštanová 1169, 665 01, Rosice

  IČO: 08931771

  E-BOOK

  Získejte ode mne e-book zcela zdarma

   

   

  To, co radím vám,

  bych poradil i vlastní rodině!