Měli byste si přestavět dům nebo se přestěhovat do jiného?

Začali jste přemýšlet o přestěhování nebo přestavbě svého současného domu, protože váš současný domov nemá vše, co chcete, co byste chtěli mít?Nebo se vám prostě něco na vašem domě nelíbí. Pak byste se měli zeptat sami sebe, mohu to změnit přestavbou domu, bylo by to finančně proveditelné, nebo bude lepší přestěhovat se do jiného domu, který bude mít všechny tyto vlastnosti, věci, po kterých jdete?

Je zřejmé, že většina majitelů domů aktuálně renovuje své současné domovy, místo aby se přestěhovali do jiného. Je to také proto, že přestěhování do jiného domu bude stát mnohem víc než jen přestavět současný dům. Takže peníze, které budete muset složit na složení zálohy za nový domov, budou použity na fázi obnovy. Ale každý má jiný názor, pokud se ho zeptáte, co je lepší přestavět nebo přesunout? Pokusím se vám popsat několik bodů, aby vaše rozhodnutí bylo snazší.

1. Posaďte se a proveďte přesné počítání, abyste získali jasný přehled, jestli je přestavba nebo přesun výhodnější z hlediska nákladů.

Obě cesty jsou nákladné, takže je dobré vědět, kolik jste ochotni utratit v porovnání s tím, kolik vás tyto dvě možnosti skutečně budou stát. Opravdu vše záleží na detailech a pro jednu osobu může být lepší přestěhovat se za jinou přestavět. Opravdu tedy udělejte matematiku a spočítejte všechny možné výdaje, abyste získali přesné srovnání vedle sebe.

Náklady na stěhování

Vaše náklady na stěhování by se mohly zvýšit na větší počet, pokud jste ochotni se přestěhovat na druhou stranu vašeho státu. A také záleží na tom, kolik věcí ve starém domě zanecháte a kolik věcí si vezmete s sebou. Náklady na stěhování mohou být stejně drahé.

Drobné opravy

Než byste chtěli svůj dům prodat, je dobré zvážit, zda je možné provést malé opravy předem. Dům tedy lze prodat za vyšší cenu. Všechny tyto malé úpravy mohou rozhodně zvýšit cenu domu pro vaše vlastní dobro. Takto bude váš dům velmi žádaný a přinese vám potencionální klienty k vašim dveřím. Všechny tyto malé věci by měly být provedeny před prodejem: malování, péče o trávník, čištění koberců, profesionální čištění.

Zvažte náklady na nový domov

Pokud se nebudete stěhovat do menšího domu, možná budete muset na svém novém místě zvážit větší výdaje. Nebude moudré, pokud byste to neudělali, a pak se ocitnete v potížích s většími účty za elektřinu, topení, větší hypotékou.

Vaše výdaje na přestavbu

Tyto výdaje jsou celkem jednoduché, protože víte, co byste chtěli předělat a kolik jste ochotni utratit ve srovnání se skutečnou cenou přestavby. Opět dobře spočítejte své budoucí výdaje na přestavbu pokoj po pokoji. Chcete-li získat přesné číslo za přestavbu, vyhledejte místní stavební firmy. Požádejte je o bezplatné vyšetření budoucích nákladů na přestavbu, poté prozkoumejte, zda je nejlevnější alternativa spolehlivou firmou, a jděte na to.

Stavební povolení

Při drobných opravách interiéru, lakování, výměně podlah, nepotřebujete žádný druh povolení. Ale pro zásadní změny přestavby musíte získat stavební povolení od místního úřadu. Obecně by vaše firma, která bude přestavovat váš domov, měla vědět, na jaké změny musíte mít povolení. A tím pádem by jste měl předejít případným nesrovnalostem a porušením stavebního zákona.

Stavební materiál

Tyto materiály je také třeba vzít v úvahu před zahájením přestavby vašeho domu, jinak se váš rozpočet může výrazně zvýšit. Před zahájením stavby se rozhodněte, co přesně chcete. Pokud si to v polovině projektu rozmyslíte, bude vás to stát.

Práce kolem přestavby

V tomto okamžiku skutečně záleží na tom, jaký druh přestavby máte sklon dělat. Pokud přemýšlíte jen o malých změnách, můžete to udělat sami nebo s pomocí svých přátel, ale pokud je přestavba větší, budete muset najít místní firmu, která vám pomůže opravit elektřinu, instalatérské práce atd. Tyto náklady se mohou rychle zvýšit, pokud jste si je nespočítali dobře takže musíte být opravdu opatrní se svým rozpočtem.

Skryté náklady

Pamatujte, že přestavba může přinést další a neočekávané náklady. Musíte tedy počítat s nějakými výdaji navíc, protože byste mohli odhalit některé problémy na cestě k svému vysněnému domu.

2. Prozkoumejte svůj realitní trh

Než se skutečně rozhodnete pro přestavbu svého domu, měli byste skutečně prozkoumat místní trh s nemovitostmi. Může být skutečně vhodný čas na prodej vašeho domu. Možná se setkáte s tím, že ceny šly tak vysoko, že prodej bude ve skutečnosti dobrou volbou pro získání dalších peněz, jak byste si možná mysleli. Pokud chcete mít nejlepší informace, zeptejte se mě, protože jsem místní odborník v této jihomoravské oblasti a mohu vám poskytnout jasný přehled o tom, jaké ceny mají domy právě teď. Mohu také posoudit prodejnost vašich domů, protože vím, v jakém stavu musí být dům, aby získal zájem potenciálních klientů. Také pokud se chcete přestěhovat do jiné oblasti, musíte se mnou mluvit o ceně nového domu na tomto novém místě. Hodnota této oblasti může být vyšší, než si dovolujete, ale stále ji můžeme učinit skutečnou pomocí našich finančních agentů.

3. Musíte mít na paměti časovou osu, ve které byste chtěli zvládnout tento přesun nebo vylepšení vašeho domu

Promluvte si se mnou, pokud byste chtěli znát časovou osu prodeje a kolik času potřebujeme k získání skutečné nabídky. Jakmile bude váš dům na prodej stvrzen exkluzívní smlouvou, mohu vám poskytnout odhadovaný čas do dokončení celé transakce.

Přestavba je ale jiná, protože vyžaduje mnohem více trpělivosti a flexibility. Stavební společnost, kterou si vyberete pro přestavbu, vám uvede datum dokončení oprav ve vašem domě do smlouvy, ale může dojít k neočekávaným problémům a poté se časová osa přestavby pohne vpřed.

4. Zvažte všechny klady a zápory přesunu na nové místo

Zvažovali jste těchto pár bodů, než se rozhodnete odejít?

Vzdálenost do práce: jste ochotni dojíždět za prací déle, než vám to trvalo předtím?

Dětská školka: je váš dům v blízkosti vaší dětské školy, kde odevzdáváte své děti. Je tato škola tak hezká jako ta poslední?

Zařízení: můžete získat přesunem řekněme do blízkosti přírody, ale jste ochotni dojíždět pokaždé do zařízení, která jsou daleko od vašeho budoucího domova? Lékař, Radnice, Pošta atd.

Oblíbené obchody, restaurace, bary: Jsou nějaké ve vašem budoucím místě? Nakupujete tam rádi? Je ve vašem novém místě nějaká dobrá místní restaurace? Bar kde si můžete zajet na drink?

5. Přemýšlíte o své renovaci realisticky?

Může přestavba skutečně vyřešit Váš problém. Může vám dát, přinést to co vám právě teď doma chybí? Pokud je odpověď možná, musíte skutečně zvážit, zda je to věc, která vám může pomoci nebo ne. Musíte vědět, že ne všechno lze udělat a opravit tak aby jste dosáhl požadovaného výsledku. Uvedu příklad. Nemáte rádi hluk od svých sousedů? Myslíte si, že přestavba vyřeší tento problém? Nebude lépe změnit tento váš domov za nový domov v klidném prostředí bez blízkých sousedů a v nějaké pěkné přírodní lokalitě?

Myslím, že jsem vám pomohl představit důležité věci které vám pomohou učinit to správné rozhodnutí zda si vybrat přestavbu nebo nový domov.

Pokud máte stále nějaké otázky, nebo potřebujete s něčím pomoci neváhejte se na mě obrátit.


 

Autor: Efektivní makléř Juraj Habiger

Sdílejte se svými přáteli:

NEZÁVAZNÁ KONZULTACE ZDARMA

  Provozovatel

  Juraj Habiger

  Kaštanová 1169, 665 01, Rosice

  IČO: 08931771

  E-BOOK

  Získejte ode mne e-book zcela zdarma

   

   

  To, co radím vám,

  bych poradil i vlastní rodině!