Oprava domu před prodejem, ano nebo ne? Díl druhý.

Chcete prodat dům rychle a z větším ziskem? Efektivní prodej domu a jeho oprava, jak nato? Jakmile se rozhodnete prodat svůj dům, může se vám v hlavě objevit otázka, zda byste měli zvážit několik oprav kolem svého domu, než svůj dům nabídnete na trh.

1. Jak vypadá váš dům před prodejem? Máte vadné vybavení například v kuchyni? Jak vypadá podlaha?

Jste si vědomi toho, že všechny tyto věci mohou ovlivnit celý proces prodeje, protože potenciální klienti a jejich touha po vašem domě budou pryč v tom okamžiku když kupci narazí na nedostatky vašeho domu. Například pokud budete mít potenciální klienty na den otevřených dveří, poběží vám z vaší nemovitosti a mohou také poskytnout opravdu špatnou zpětnou vazbu novým potenciálním kupcům.

2. Co si myslíte, je možné najít možnost jak udělat levnější opravy?

Váš realitní agent vám může znovu poskytnout místní kontakt na společnost, která vám může opravit dům za mnohem nižší cenu a rychle. Pokud chcete přestavět svůj plot, dveře, okna nebo bránu, nemusíte za ně utrácet tolik peněz, pokud je opravíte sami a například je zrenovujete jenom malováním. Nebo jiný dobrý příklad – vypadá vaše kuchyň starší? Jednoduše namontujte nové dveře skříněk a hlavní desku na stávající kuchynskou linku. S těmito možnostmi budete muset utratit nějaké peníze za zlepšení vzhledu vašeho domu, ale ne tolik, jako byste si museli kupovat novou kuchyň. Poté je váš dům připraven konkurovat na trhu s jinými domy.

 

3. Přemýšleli jste o tom, o kolik budete muset snížit cenu svého domu, pokud tyto vadné věci neopravíte?

Pokud máte před sebou skutečně velkou nákladnou opravu ,kterou by jste chtěli provést před prodejem domu, můžete taky začít uvažovat o skutečném prodeji v momentálním stavu a tedy bez změn a oprav. Toto je možná volba, ale musíte si uvědomit, že potenciální kupující by chtěl získat zjevné slevy za opravu těchto rozbitých věcí. Protože možná nevíte, kolik by stála oprava, nevíte, kolik by mělo být odečteno financí z prodejní ceny. Promluvte si o tom se svým realitním agentem a podívejte se společně na další možnosti jako malé opravy, výměny, aby prodejní cena vašeho domu tak neklesla.

 

4. První dojmy potenciálních kupujících jsou klíčem k vaší úspěšné prodejní transakci, souhlasíte?

Vím, že znáte odpověď, že první dojmy jsou skutečně v obchodě s nemovitostmi velmi důležité. A právě proto, pokud si stále myslíte, že potenciální kupující zjistí u vašeho domu nějaké odchylky, už nečekejte a opravte je předtím než kupující přijde. Tím pádem první dojem vašich potenciálních kupců bude ovlivněn pozitivně a ne negativně když by viděli některé nedostatky již na první prohlídce.

Všechny tyto body z tohoto článku dílu 1 a 2 vám pomohou prodat Vaši nemovitost za cenu jakou jste si zacílili.

V každém případě Vám rád s prodejem nemovitosti pomohu a poskytnu vám kompletní servis kdy se o celou transakci postarám já sám. A zaručuji Vám, že nebude litovat. Prodám Vaši nemovitost za větší obnos a tedy k Vaší spokojenosti.

——————————————————————————

Autor: Efektívní makléř Juraj Habiger

Sdílejte se svými přáteli:

NEZÁVAZNÁ KONZULTACE ZDARMA

  Provozovatel

  Juraj Habiger

  Kaštanová 1169, 665 01, Rosice

  IČO: 08931771

  E-BOOK

  Získejte ode mne e-book zcela zdarma

   

   

  To, co radím vám,

  bych poradil i vlastní rodině!