Oprava domu před prodejem ano nebo ne? Díl první

Chcete prodat dům rychle a z větším ziskem? Efektivní prodej domu a jeho oprava, jak nato? Jakmile se rozhodnete prodat svůj dům, může se vám v hlavě objevit otázka, zda byste měli zvážit několik oprav kolem svého domu, než svůj dům nabídnete na trh.

Měli byste svůj dům opravit před prodejem nebo ne?

Co je dobré vědět, když připravujete dům na prodej?

Díl č.1.

Jakmile se rozhodnete prodat svůj dům, může se vám v hlavě objevit otázka, zda byste měli zvážit několik oprav kolem svého domu, než svůj dům nabídnete na trh. Protože to může ve skutečnosti ovlivnit konečnou prodejní cenu a také budete moci prodat svůj dům rychleji.

Než se rozhodnete, co dělat s vaším domem, přečtěte si tyto otázky, které vám mohou pomoci při rozhodování.

První 3 otázky vám mohou pomoci posoudit konkurenci ve vaší oblasti.

1. Prodávají se domy ve vaší oblasti velmi rychle nebo skutečně zůstávají na trhu měsíce neprodané?

Jsou domy plné potenciálních klientů na den otevřených dveří nebo je sotva navštívilo několik lidí? Pokud byste chtěli znát všechny tyto podrobnosti a získat cit pro trh, promluvte si s realitním agentem, který má všechny potřebné znalosti o realitním trhu. Pokud je poptávka na trhu vysoká, můžete ve svém domě provést několik oprav a stále budete moci dobře prodat dům za skvělou cenu prostřednictvím svého realitního agenta.

2. Jaký je váš cíl ohledně doby prodeje vašeho domu?

Pokud se snažíte rychle prodat svůj dům, protože jste ochotni koupit další dům, je ve vašem nejlepším zájmu provést rychlý prodej za nejvyšší možnou cenu.

Takže pokud se cítíte na dne s financemi, abyste před prodejem provedli několik drahých oprav v domě tak je dobré zvolit aspoň jiné věci. Například malování, menší opravy nebo můžete udělat kvalitní úklid. Pokud nejste schopni získat cenové nabídky v také finanční výši, které byste chtěli, můžete později provést několik větších oprav a znovu rezervovat dům k prodeji.

domácí kutil

3. Jaká je situace na trhu se srovnatelnými domy nabízenými k prodeji?

Je více než nutné vědět, co přesně si zákazníci přejí ve vaší oblasti. Realitní agent bude opět více než užitečný, aby vám věděl zdělit tradiční požadavky potenciálních klientů. Také ví, za jakou cenu jsou srovnatelné domy prodávány a jaké jsou vlastnosti ostatních domů a jak dobrý je jejich stav. S těmito znalostmi můžete porovnat, jaké funkce, vzhled vašeho domu byste mohli upravit, pozměnit abyste byli také konkurence schopnější s vaším domem na trhu. Ve skutečnosti jde o jednu jednoduchou věc a to je, že váš dům nebude mít žádnou nevýhodu oproti jinému srovnatelnému domu ve vaší oblasti.

Prosím podívejte se na mé další rady v druhém dílu tohoto článku

——————————————————————————

Konec prvního dílu

Autor: Efektivní makléř Juraj Habiger

 

Sdílejte se svými přáteli:

NEZÁVAZNÁ KONZULTACE ZDARMA

  Provozovatel

  Juraj Habiger

  Kaštanová 1169, 665 01, Rosice

  IČO: 08931771

  E-BOOK

  Získejte ode mne e-book zcela zdarma

   

   

  To, co radím vám,

  bych poradil i vlastní rodině!