Vývoj ceny bytů za poslední roky

V Brně se průměrná cena bytu dostává aktuálně nad 75 tisíc Kč za m2. V Kladně a Plzni poprvé v historii překročila hranici 50 tisíc. Kč za m2. Ústí nad Labem, jako tradičně nejlevnější krajské město, také trhá historická maxima a ač se ve srovnání s ostatními městy bude zdát hodnota 23 tisíce Kč za m2 jako velmi nízká, ještě před pěti lety dokonce 10 tisíce Kč za m2. Níže si detailně prohlédněte realizované ceny bytů v Brně za posledních 11 let a jejich cenový nárůst za tyto roky v tis. Kč / m2. A to ještě není konec roku 2021.

můžete vidět rozsah ceny bytu versus typ byt od 1 + kk až po 4 + kk

Na tomto grafu je vidět pohyb cen bytu v závislosti na konkrétních městech. Brno jasně vede z nejvyššími cenami za byty, takže to znamená čím dříve si byt koupíte tím nato budete muset vynaložit méně financí. Je zjevné, že ceny klesat jistě nebudou což je podpořeno touto analýzou sahající až do roku 2010.

Předposlední graf je také podpořen dalším analýzou rozdělenou podle regionů, která je z minulého roku a kde je krásně vidět, že ceny bytů byly minulým rokem na vzestupu a tak to bude pokračovat i do budoucna.

Zdroj: Interní tisková zpráva Remax / Juraj Habiger

Sdílejte se svými přáteli:

NEZÁVAZNÁ KONZULTACE ZDARMA

  Provozovatel

  Juraj Habiger

  Kaštanová 1169, 665 01, Rosice

  IČO: 08931771

  E-BOOK

  Získejte ode mne e-book zcela zdarma

   

   

  To, co radím vám,

  bych poradil i vlastní rodině!